Návštěvu v ČLR hodnotí představitelé Komory jako úspěšnou

Návštěvu v ČLR hodnotí představitelé Komory jako úspěšnou

Řadu jednání jak s představiteli čínské státní správy, tak se zástupci významných čínských obchodních společností a firem absolvovalo vedení Smíšené česko čínské komory vzájemné spolupráce ve dnech 27. 10. až 4. 11. 2011 během pracovní návštěvy v Čínské lidové republice. Výsledky těchto jednání hodnotí velmi pozitivně.

 

cesta_02„Chtěli jsme čínské straně představit naši novou Komoru, a to se povedlo. Z čínské strany cítíme zájem a podporu našim plánům,“ uvedl prezident Komory Jan Kohout, bývalý ministr zahraničních věcí České republiky. Pracovní návštěvu v ČLR vykonali noví představitelé Komory právě pod jeho vedením.

Jan Kohout, viceprezidenti Tomáš Kočka a Jiří Vávra a člen rady Jan Birke se během týdenní návštěvy setkali s představiteli Ministerstva zahraničí ČLR, Chinese People’s Association for Friendship with Foreign Countries a China Economic Cooperation Centre a představili jim záměry Komory. Za velmi úspěšné považuje vedení Komory jednání s China Chamber of Commerce for Import and Export of Machinery and Electronic Products, byla totiž dohodnuta úzká spolupráce a při příští návštěvě v ČLR bude podepsáno memorandum o vzájemné spolupráci těchto partnerských organizací.

„Impozantní rozvoj Čínské lidové republiky především v posledních třech desetiletích, který dovedl Čínu na druhou příčku žebříčku světových ekonomik, je výzvou i příležitostí pro všechny země světa a samozřejmě i pro Českou republiku,“ uvedl Jan Kohout.

 

cesta_05Představitelé Komory absolvovali i řadu jednání s významnými a úspěšnými čínskými firmami, jakými jsou například Power Construction Corporation of China, State Grid Corporation of China, Huawei nebo China Road and Bridge Company. Důležitá jednání proběhla i v oblasti mediálního průmyslu, představitelé Komory se sešli s představiteli Division Director of State Administration of Radio, Film & TV a zástupci TV PHOENIX.

„Všechna tato vzájemná jednání přinesla mnoho zajímavých a reálných možností pro další spolupráci. Výsledky naší cesty tedy hodnotíme velmi pozitivně. Zároveň však platí, že nechceme vztahy mezi zeměmi redukovat jen na obchod, máme mnohem širší cíle. Komora chce také aktivně působit v oblasti podpory vzájemného poznávání prostřednictvím organizování a propagace kulturních, sportovních, společenských a vědeckých akcí včetně pořádání odborných seminářů a podnikatelských misí,“ shrnul Jan Kohout.

Smíšenou česko čínskou komoru vzájemné spolupráce tvoří v ČR nejvýznamnější české podniky jakými je například investiční skupina PPF, největší výrobce elektrické energie ČEZ, strojírenský podnik Vítkovice a mnohé další.

 

[g-slider gid="4096" width="100%" height="60%" random="0" watermark="0"]