Slavností recepce při příležitosti představení Komory

Slavností recepce při příležitosti představení Komory

Smíšená česko čínská komora vzájemné spolupráce se slavnostně představila. Za hlavní úkol si dala pomoc rozvoji obchodu mezi Českou republikou a Čínou

 

recepce_16Svoji činnost, zamřenou zejména na rozvoj obchodních a společenských vztahů mezi Českou republikou a Čínou zahájila Smíšená česko čínská komora vzájemné spolupráce pod vedením prezidenta komory Jana Kohouta, diplomata a bývalého ministra zahraničních věci v úřednické vládě Jana Fischera.

Zahajovací recepce, kde byla představena nová koncepce působení Komory a které se zúčastnilo více než 100 osobností z řad významných podnikatelů obou států, poslanců i senátorů a představitelů místních samospráv i významných institucí. Úvodní slovo pronesl prezident Komory Jan Kohout a se svými projevy přítomné dále oslovili velvyslanec Čínské lidové republiky v ČR Yu Qingtai, akcionář skupiny PPF Jiří Šmejc, náměstek ministra zahraničí Tomáš Dub a náměstek ministra průmyslu a obchodu Martin Tlapa.

„Impozantní rozvoj Čínské republiky především v posledních třech desetiletích, který dovedl Čínu na druhou příčku žebříčku světových ekonomik, je výzvou i příležitostí pro všechny země světa a samozřejmě i pro Českou republiku,“ uvádí důvody pro zahájení činnosti Komory její prezident Jan Kohout.

 

[g-slider gid="4093" width="100%" height="60%" random="0" watermark="0"]

 

recepce_07Cílem působení Komory je vnést do procesu vytváření mnohočetných obchodních a hospodářských vztahů mezi Českou republikou a Čínskou lidovou republikou novou dynamiku a napomáhat svou činností k všestrannému rozvoji vzájemného obchodu mezi českými a čínskými podnikatelskými aktéry. Komoře se pod novým vedením podařilo výrazně rozšířit svoji působnost a navázat spolupráci s významnými podnikatelskými subjekty, zástupci samospráv a představiteli hospodářské a politické scény na české i čínské straně.

„Komora je dobrovolným sdružením fyzických a právnických osob, které mají zájem podnikat na území České republiky a Číny. Její hlavní poslání spočívá v navazování a rozšiřování kontaktů mezi podnikatelskými subjekty obou zemí, poskytování komplexního informačního servisu a zajišťování odborné pomoci při uzavírání obchodních smluv. Vztahy mezi zeměmi však nelze redukovat jen na obchod. Chceme jako Komora působit v oblasti podpory vzájemného poznávání prostřednictvím organizování a propagace kulturních, sportovních, společenských a vědeckých akcí včetně pořádání odborných seminářů a podnikatelských misí,“ dodává Kohout.

 

recepce_19Čestnými členy Komory jsou přední tuzemské společnosti jako například finanční skupina PPF či strojírenská skupina Vítkovice, v jednání je vstup dalších partnerů například elektrárenské společnosti ČEZ či automobilky Škoda Auto. Z čínských společností projevil o členství v komoře zájem například jeden z největších výrobců telekomunikačních zařízení Huawei. Komora se již podílela na organizaci cesty představitelů osmé největší firmy světa, čínské energetické společnosti State Grid Corporation of China.

V zájmu naplnění svého poslání Komora spolupracuje s Hospodářskou komorou České republiky, s Agrární komorou České republiky, se Svazem průmyslu a dopravy a s dalšími institucemi obdobného zaměření, které působí v České republice a v Čínské lidové republice.