Poslední příležitost spatřit Poklady staré Číny

Poslední příležitost spatřit Poklady staré Číny

Už jen pár dní je možno využít unikátní příležitosti spatřit v Praze desítky velmi vzácných historických artefaktů z různých období dějinného vývoje Číny včetně části osmého divu světa, vojáků terakotové armády. Dne 9. listopadu totiž v Císařské konírně Pražského hradu končí ojedinělá výstava Poklady staré Číny.

 

Návštěvníkům, jsou na výstavě představeny artefakty staré stovky i tisíce let. Umělecké a historické předměty nevyčíslitelné hodnoty jsou vystaveny v České republice vůbec poprvé v dějinách. Mezi exponáty jsou ke spatření například hliněné hrobové figury, hliněné sochy jezdců, nefritové figury, plastiky božstev či mudrců, mince či jiné druhy platidel včetně bronzových platidel v podobě nožů. K vidění je také keramika z různých období, rituální nádoby, ozdoby nebo třeba soubor starodávných zvonů. Vystaveny jsou také malby a roucha a řada dalších dekorativních či dříve běžně užívaných předmětů.

Návštěvníci mají možnost navštívit výstavu Poklady staré Číny v Císařské konírně Pražského hradu do 9. listopadu 2014. Základní vstupné je 120 Kč za dospělou osobu, snížené pak 60 Kč, rodinné 240 Kč a žáci školní skupiny mohou výstavu navštívit za 20 Kč.