Vztahy s Čínou dál vzkvétají: Po návštěvě Zemana přijíždí vládce šedesáti milionů lidí. A veze byznys

Vztahy s Čínou dál vzkvétají: Po návštěvě Zemana přijíždí vládce šedesáti milionů lidí. A veze byznys

VÍME PRVNÍ Návštěva prezidenta Zemana v Číně již přináší první plody. Ve středu odpoledne má do Prahy přiletět guvernér provincie Hubei ve střední Číně. Hlava šedesátimilionové části Číny bude doprovázena 72 místními podnikateli. Cestu organizuje Česko-čínská komora ve spolupráci s Krajem Vysočina, který by si podnikatelé s delegací měli prohlédnout.

 

Hubei mapaPodle informací ParlamentníchListů.cz od organizátorů návštěvy má delegace přiletět do Prahy před půl pátou odpoledne. Oficiální část má začít ve čtvrtek, kdy se uskuteční podnikatelský seminář. Poté delegace s podnikateli zamíří na Vysočinu, kde navštíví Jihlavu a Třebíč.

Ve čtvrtek bude cesta pokračovat opět v Praze setkáním s ministrem průmyslu a obchodu. Součástí programu by měl být i podpis řady memorand o spolupráci mezi kraji, komorami nebo firmami.

Podle Česko-čínské komory je to již čtvrtý čínský provinční guvernér, který navštívil ČR, po guvernérech provincií Zheiang, Hebei a Henan. V půli listopadu ještě přijede guvernér provincie Quizhou. V posledních pěti letech přitom naši zemi nenavštívil žádný čínský guvernér.

Klíčové ale prý je především to, že guvernéra doprovází velká podnikatelská delegace a rovněž provinční úřady cestovního ruchu.

Zdroj: www.parlamentnilisty.cz, 29. 10. 2014