Přední český výrobce křišťálu míří na čínský trh

Přední český výrobce křišťálu míří na čínský trh

Přední český výrobce křišťálu společnost MOSER a. s., patřící mezi vůbec nejstarší společnosti ve svém oboru v Evropě, uzavřela za pomoci a podpory Smíšené česko čínské komory vzájemné spolupráce Memorandum o strategickém partnerství se společností CEFC China Energy Company Limited (CEFC). Ta je šestou největší soukromou společností v Číně a v České republice hodlá investovat miliardy korun. Společnost je i členem Komory. Nedávno také podepsala smlouvu o spolupráci se společností J&T Finance Group.

 

Závazné memorandum o vzájemné spolupráci v pátek 5. prosince 2014 v galerii MOSER v Praze Na Příkopě slavnostně podepsali pan Antonín Vlk, předseda představenstva společnosti MOSER, a pan Chan Chauto, prezident CEFC a honorární prezident Komory.

Obchodního partnera v ČLR se společnosti MOSER podařilo najít po půl roku trvajících intenzivních jednáních.

„Vyhledání vhodného partnera předcházela půlroční intenzivní jednání a spolupráce se Smíšenou česko čínskou obchodní komorou vzájemné spolupráce. Věříme, že jsme tak nalezli stabilního partnera pro rozvoj našeho obchodního zastoupení na čínském trhu. Hlavním cílem je strategická spolupráce a investice do značky Moser v Číně,“ uvedl Antonín Vlk.

 

Moser14-1069Moser14-1039Moser14-1045Moser14-1081

 

Memorandum o strategickém partnerství poskytuje CEFC právo na výhradní obchodní zastoupení značky MOSER na území Čínské lidové republiky (ČLR). CEFC vybuduje podle dohody na území ČLR distribuční a prodejní síť. První vlajkový obchod s výrobky MOSER otevře CEFC v Šanghaji v dubnu roku 2015 při příležitosti Veletrhu vědy a technologií, kam je Česká republika pozvaná jako hlavní hostující země. Následovat by mělo otevření prodejny v Pekingu a v dalších významných městech.

„Věříme, že čínský trh se bude řadit mezi naše další významné lokality a vybudujeme v nejbližších letech silné zázemí pro značku Moser na čínském trhu,“ doplnil Antonín Vlk.

Podpis memoranda s CEFC může přispět k rozvoji zaměstnanosti a vytvoření nových pracovních míst v regionu Karlových Varů. Od spolupráce s čínským partnerem se čeká další rozšíření výroby a dosažení lepších ekonomických výsledků společnosti MOSER. Podpis memoranda podle Antonína Vlka znamená pro MOSER obchody v řádech milionů EUR.

Partnerství však společnosti neuzavíraly pouze jako krátkodobou transakci, ale s výhledem na vzájemný dlouhodobý vztah, který má přesah také do oblasti kulturních výměn. Díky podpoře Smíšené česko čínské komory vzájemné spolupráce se tak podařilo připravit dlouhodobý a strategický vztah.

Společnost MOSER byla založena už v roce 1857 a patří mezi nejstarší výrobce křišťálu v Evropě. Je i synonymem pro jednu z nejvíce uznávaných luxusních značek v České republice. Její dekorativní křišťálové výrobky jsou distribuovány do více než čtyřiceti zemí světa.