Romantický čínský film láká diváky do srdce Evropy

Romantický čínský film láká diváky do srdce Evropy

Natáčel se v Praze a v Číně se stal možná i díky tomu hitem. Snímek Somewhere only we know spatřilo v čínských kinech už na deset milionů diváků a další miliony ho teprve uvidí v televizních obrazovkách. V úterý 5. 5. 2015 film slavnostně představila čínská delegace v čele s ministrem pro rozhlas, film a televizi ČLR panem CAI Fuchao a za účasti režisérky snímku, slečny XUJinglei, v Praze v paláci Lucerna.

 

Snímek se natáčel v loňském roce v Praze a právě její historické kulisy pro svůj půvab a jedinečnou atmosféru, kterou se podařilo štábu vystihnout, skutečně lákají čínské turisty k návštěvě ČR. Filmový štáb se měl přitom původně vydat do Paříže, ale nakonec filmaři zvolili samotné srdce Evropy. Díky tomu snímek významnou měrou otevírá další cestu ke spolupráci nejen ve filmovém průmyslu mezi ČR a ČLR, ale také v turistickém ruchu.

 

Na ukázky z filmu se můžete podívat zde:

 

Romantický snímek Somewhere only we know vstoupí do českých kin na podzim tohoto roku. Nyní už se promítá kromě Číny například i ve čtyřiceti amerických městech, v Hong Kongu nebo na Tchaj-wanu.

O slavnostním večeru, o samotném snímku, pocitech a dojmech jeho režisérky informovala obsáhle také přední česká média. Některé články naleznete zde:

 

 Plakala jsem i ve střižně, vzpomíná čínská režisérka na natáčení v Praze

PRVNÍ DOJMY: Čínská babička milovala Josefa Nováka, vnučka tančí polku

Čínský film natočený v Praze přijde do českých kin na podzim

Čínský velkofilm natáčený v Praze prý přiláká tisíce asijských turistů

Barrandov zařadí do vysílání čínské televizní a filmové snímky