Na MSV v Brně bude rekordní počet čínských firem

Na MSV v Brně bude rekordní počet čínských firem

Brno – Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně (MSV) bude na podzim vystavovat rekordní počet čínských firem. Bude jich více než 150 a zaberou dva pavilony H a A1, což je téměř 3 000 metrů čtverečních výstavní plochy. Dnes to řekl mluvčí Veletrhů Brno Jiří Erlebach. Podle něj půjde o největší účast partnerské země v historii MSV.

V takovémto rozsahu se čínské firmy doposud účastnily především průmyslového veletrhu v Hannoveru. Na veletrhu ve střední Evropě je taková účast poprvé. „Vystoupení Číny jako partnerské země MSV dotvrzuje politický a ekonomický rozvoj vztahů mezi oběma zeměmi v posledních letech,“ uvedl Erlebach.

Pavilon A1: oficiální expozice Číny včetně provincií a měst, jako jsou Peking nebo Šanghaj

Představí se významné čínské holdingy a technologické firmy, například Aviation Industry Corporation of China, China Machinery Engineering Corporation, Yanfeng Automotive Interiors of SAIC Motor Corporation, Shanghai Electric nebo Inesa. V pavilonu H budou malé a střední firmy z provincie Če-ťiang.

Čínské firmy jsou v ČR v posledních letech velice aktivní. Například čínská CEFC nedávno dokončila převzetí strojírenského a metalurgického podniku Žďas ve Žďáru nad Sázavou s 2500 zaměstnanci. Také CEFC na veletrhu v Brně bude vystavovat právě prostřednictvím Ždasu.

Mezinárodní strojírenský veletrh je největší výstavní akcí v zemi.

MSV se uskuteční od 3. do 7. října. Sudé ročníky strojírenských veletrhů jsou tradičně bohatší, protože se v jediném termínu konají i specializované veletrhy IMT, slévárenský FOND-EX, veletrh svařovací techniky WELDING, PLASTEX a PROFINTECH. Pořadatelé letos očekávají účast 1 600 vystavovatelů, co do rozsahu půjde o největší MSV za posledních pět let.

Hlavním tématem letošního ročníku je Průmysl 4.0 – integrovaný a automatizovaný průmysl, který je novou a nastupující čtvrtou etapou průmyslové revoluce. Zatímco loni tento nový směr ukazovala speciální výstava, letos bude prezentován přímo v expozicích vystavovatelů.

Novinku určenou do chytrých továren budoucnosti představí společnost KUKA Roboter CEE, která na strojírenském veletrhu pravidelně uvádí na trh inovativní výrobky. Představí prvního sériově vyráběného robota pro přímou spolupráci s člověkem.

Autor: Denik.cz/ČTK