Elisabeth Pharmacon

ep_logo

 

 

 

Společnost ELISABETH PHARMACON byla založena v Brně v roce 2001 českým biologem Omarem Šerým a podnikatelem Petrem Čermákem. Již od počátku byla společnost známá pro výzkum, vývoj a produkci DNA diagnostiky pod značkou EliGene®.

ELISABETH PHARMACON spolupracuje s řadou výzkumných ústavů a klinik. Již od roku 2001 společnost spolupracuje s Přírodovědeckou fakultou Masarykovy univerzity. V roce 2008 se stala první českou firmou na výrobu DNA diagnostiky pod cetifikací EN ISO 13485: 2012. Od roku 2012 společnost vyvíjí a vyrábí laboratorní přístroje. Systémy jakosti ČSN EN ISO 13485: 2012 a EN ISO 9001: 2008 se vztahují na všechny činnosti, jako je design, vývoj, výroba, nákup, skladování a prodej in-vitro diagnostických zdravotnických prostředků a molekulárně-biologické testování, měření a analýzy. Cílem je nabídnout nejlepší kvalitu výrobků za nejlepší dostupné ceny na trhu.

Výzkum společnosti je neustále podporován grantovými projekty rozvojové agentury podporu podnikání a investic CzechInvest a Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky. V roce 2012, společnost ELISABETH PHARMACON vznikla také ve Velké Británii pro distribuci produktů. Obě společnosti jsou členy ELISABETH PHARMACON Group.