Premiér ČR přijal delegaci významných čínských podnikatelů

Předseda vlády ČR pan Bohuslav Sobotka přijal 10. listopadu 2015 v Hrzánském paláci v Praze delegaci významných čínských podnikatelů. Jednalo se o představitele sedmnácti významných společností, kteří přicestovali do ČR, aby se zde zúčastnili CIF na Pražském hradě.

 

Čelní představitelé společností spolu s předsedou vlády diskutovali o vzájemné obchodní a ekonomické spolupráci mezi ČR a ČLR a dalších nových příležitostech, které velmi dobře nastartované vztahy mezi oběma státy v posledních měsících přináší.

Na setkání byly zastoupeny přední čínské společnosti ze všech oblastí podnikání. Některé z nich je možno najít i na světovém žebříčku Fortune Global 500. Předseda vlády se setkal například s představiteli společnosti CEFC, která působí v oblasti financí, energetiky a průmyslu a v ČR investovala několik miliard korun, dále z oblasti finančnictví byly zastoupeny společnosti China Construction Bank či Ping An Bank, z průmyslu China National Nuclear Corporation nebo China National Machinery Industry Corporation, z oblasti cestovního ruchu a letectví se schůzky zúčastnili například nejvyšší představitelé China Eastern Airlines, Hebei Tourism Investment Group nebo Shangai Spring International Travel Service Group.

Česká republika se díky úsilí současné vlády stala lídrem ve spolupráci šestnácti zemí střední a východní Evropy (SVE) a Číny a po velmi krátké době zaznamenala konkrétní projekty a investice v hodnotě miliard korun. Do ČR vstoupili významní čínští investoři v čele s CEFC China, Prahu si jako svoje centrum vybraly významné finanční instituce jako Bank of China, byl zahájen provoz první přímé letecké linky mezi Prahou a Pekingem, přičemž počet turistů, kteří míří z daleké Číny do České republiky, prudce narůstá.

Foto: Úřad vlády ČR