Předseda vlády se setkal s viceguvernérkou čínské provincie Hebei

Předseda vlády ČR pan Bohuslav Sobotka se dne 10. listopadu 2015 v Hrzánském paláci v Praze setkal s paní Qin Boyong, viceguvernérkou čínské provincie Hebei a výkonnou viceprezidentkou Asociace představitelů provincií a regionů Číny a zemí střední a východní Evropy (SVE). Provincie Hebei, kde žije téměř sedmdesát milionů obyvatel, patří k těm, které mají dosud nejrozvinutější spolupráci s Českou republikou a českými kraji. 

 

Paní viceguvernérka Qin Boyong se v ČR účastnila China Investment Fora 2015. Jen za poslední rok to byla již její třetí návštěva v ČR, což samo o sobě dokazuje obrovský zájem provincie Hebei o spolupráci s ČR.

Provincie Hebei byla například zvláštním hostem na letošním mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, kde byla zastoupena rozsáhlou expozicí. Jako perspektivní mezi partnery z České republiky a provincie Hebei se rýsují projekty v oblasti lázeňství, pivovarnictví či ve strojírenství. Mezi další příklady úspěšně nastartované spolupráce patří záměr otevření českého centra na vysoké škole ekonomické v Hebei či zamýšlená spolupráce v rámci veletrhu Holiday World v Praze v příštím roce.

Provincie Hebei je také jedním z největších průkopníků spolupráce mezi Čínou a zeměmi SVE v Asociaci představitelů provincií a regionů Číny a zemí SVE, jejíž základy byly položeny v loňském roce v Praze na historicky druhém setkání regionálních lídrů – Local Leaders Meeting 2014.