CIF 2015: Příležitosti a výzvy iniciativy „Nové hedvábné stezky 21. století – One Belt, One Road“

CIF 2015: Příležitosti a výzvy iniciativy „Nové hedvábné stezky 21. století – One Belt, One Road“

K iniciativě „Nové hedvábné stezky 21. století – One Belt, One Road“ se upírají zraky celého světa. Navazuje na tradici starou několik staletí a proměňuje ji v příležitosti moderního světa. V rámci pozemní Hedvábné stezky i pozdějšího hedvábného zámořského spoje se sbližovaly rozdílné národy, poznávaly své kultury a tradice a rovněž rozvíjely obchod. Čína a Evropa měly díky ní k sobě blíže. Dnes tato poselství a odkaz Hedvábné stezky přináší nepřeberné možnosti spolupráce, vzájemného poznávání, rozvoje a obchodu, dokonce i pro mnoho let budoucích. Příležitosti a výzvy iniciativy „Nové hedvábné stezky 21. století – One Belt, One Road“ představí také CIF 2015.

 

Stane se tak ve dnech 9. – 11. listopadu 2015. Hlavní město ČR Praha, matka měst, jak je často nazývána, se stane místem setkání vrcholných představitelů států, reprezentantů státní správy a podnikatelských subjektů ČR a dalších patnácti zemí střední a východní Evropy a ČLR.

Úvodní galavečeře se uskuteční 9. listopadu pod záštitou předsedy vlády ČR pana Bohuslava Sobotky.

Hned následující den bude CIF 2015 ve Španělském sále Pražského hradu oficiálně zahájeno. Na řadu pak přijdou čtyři panelové diskuse, v nichž řečníci představí své příspěvky. Významu jednotlivým sekcím dodají hlavní řečníci, mezi něž budou patřit představitelé vlády ČR. V rámci dopoledních panelových diskusí se účastníci budou věnovat například tématu finanční spolupráce a dále spolupráci v technologiích, vědě a výzkumu. V odpolední části bude předmětem diskuse ekonomická spolupráce, obchod a investice a dále spolupráce v cestovním ruchu s podtitulem Praha jako letecký hub pro spojení mezi zeměmi SVE a Čínou.

Hlavní jednací den vyvrcholí slavnostní galavečeří pod záštitou prezidenta ČR pana Miloše Zemana.