Oslavy čínského nového roku zemského Psa navštívilo více než deset tisíc lidí

Více než deset tisíc lidí navštívilo ve dnech 15.- 17. února 2018 oslavy čínského nového roku v Obecní domě v Praze. Čínští řemeslníci a umělci seznámili návštěvníky oslav příchodu roku zemského Psa s tradičními zvyky, které se v Číně dodržují již po celá staletí.

 

V rámci hlavního programu předvedli divákům své umění tanečníci, zpěváci, hudebníci a akrobaté, kteří přicestovali z provincie Jiangsu. Představit tradice, které souvisí s příchodem nového roku, přijelo na čtyřicet umělců z Číny. Při doprovodném programu představovali čínští řemeslníci výrobu lampionů, které na oslavách nesmí chybět, dále tradiční vystřihovánky, loutky, kaligrafii, tušovou malbu, čajový obřad a řadu dalších řemesel. Řadu technik si návštěvníci mohli také vyzkoušet, a to včetně výuky čínštiny či bojových umění. Mezi vyhledávaná zpestření patřila socha psa v nadživotní velikosti před hlavním sálem, fotokoutek či malování na obličej. Pro veřejnost byl doprovodný program přístupný v prvním patře Obecního domu zcela zdarma.

Oslavu čínského nového roku v Obecním domě v Praze organizovala Smíšená česko čínská komora vzájemné spolupráce za podpory Velvyslanectví Čínské lidové republiky v České republice a Kulturního úřadu provincie Jiangsu a ve spolupráci se SÁGL Production a Artall Culture Group. Partnery akce jsou společnosti CEFC Group (Europe) Company, Home Credit a Huawei.