Oslava čínského nového roku na Výstavišti Praha Holešovice nabízí pestrý program

Aby mohli oslavit příchod čínského nového roku v rodinném kruhu a prožít radostné chvíle spolu se svými blízkými, cestují Číňané i tisíce kilometrů. Novoroční setkání jsou důležitou čínskou tradicí, oslavy jsou dokonce hlavním čínským svátkem. Stejně tak mohou příjemné chvíle spolu se svými rodinami strávit i všichni návštěvníci Oslavy čínského nového roku na Výstavišti Praha Holešovice ve dnech 6. a 7. února 2015 od 10.00 do 19.00 hodin. Při příležitosti vítání čínského roku ohnivé opice je připraven pestrý program, v rámci něhož si každý bude moci najít to své. Oslava se uskutečná v prostorách Křižíkovy fontány a v jednom z přilehlých zastřešených a vyhřívaných pavilonů. Vstup na akci je zdarma.

 

Návštěvníci budou moci obdivovat umění a pestrobarevné kroje členů uměleckých souborů z Pekingu a provincie Hebei. Ti během kulturních vystoupení předvedou tradiční lví tanec, akrobatická vystoupení, zahrají i na hudební nástroje. Malé i velké návštěvníky jistě zaujmou lampiony v podobě postav vojáků slavné terakotové armády, a to v životní velikosti (na snímku), i lampiony tradiční. U stánků budou své umění předvádět řemeslníci a umělci z provincie Hebei.

Atraktivní podívanou slibuje velký ohňostroj, který rozzáří nebe nad výstavištěm v neděli v podvečer po 17-té hodině.

Po oba dva dny je také připravena ochutnávka tradičních čínských jídel, ale i pokrmů české kuchyně. A chybět nebude ani degustace 34 druhů piv regionálních pivovarů skupiny Lobkowicz. Ochutnávat se budou čínské čaje.

Pro návštěvníky je dále připravena třeba fotostěna, kde se budou moci nechat na památku zvěčnit, či zábavný smilebox. Mohou se těšit i na hodinu čínštiny nebo ukázky umění kaligrafie s možností zkusit si tuto dovednost malování čínského písma. Prezentováno bude i tradiční umění výroby z papíru. Připraveny jsou rovněž ukázky bojových umění, která si bude možno vyzkoušet. Malým návštěvníkům jistě udělá radost malování na obličej nebo balónky ve tvaru zvířátek.

Program Oslavy čínského nového roku v Praze tak jistě nabídne řadu atrakcí a zajímavou podívanou pro návštěvníky všeho věku a zájmu. Přijďte se podívat na Výstaviště Praha Holešovice ve dnech 6. a 7. února do 10.00 do 19.00 hodin.