Praha přivítá nový čínský rok na výstavišti v Holešovicích tradičním uměním či ohňostrojem

V Praze se o víkendu ve dnech 6. a 7. února 2016 uskuteční Oslava čínského nového roku. Stane se tak na Výstavišti Praha Holešovice v prostorách Křižíkovy fontány. Na přivítání nadcházejícího roku opice je připraven atraktivní program a vstup na akci je zdarma.

 

Na návštěvníky čeká ohňostroj, vystoupení uměleckých souborů z Pekingu a provincie Hebei, atraktivní podívanou slibuje i výstava tradičních čínských lampionů a lampionů v podobě postav vojáků slavné terakotové armády. Chybět nebudou ukázky čínských umění a řemesel. Bude také možné ochutnávat pokrmy čínské i české kuchyně. Po celou dobu konání akce bude možné ochutnávat piva regionálních pivovarů skupiny Lobkowicz.

Oslavy čínského nového roku budou probíhat v sobotu a v neděli od 10.00 do 19.00 hodin. Vystoupení uměleckých souborů z Pekingu a provincie Hebei jsou plánována vždy od 13.00 do 14.30 hodin a od 16.00 do 17.30 hodin. Součástí oslav je také ohňostroj, který se uskuteční v neděli v 17.00 hodin.

Akce je kulturní, nepolitickou aktivitou. Organizuje ji Smíšená česko čínská komora vzájemné spolupráce spolu s Velvyslanectvím Čínské lidové republiky v České republice a společností SÁGL Production.

Další podrobnosti naleznete postupně na těchto stránkách.