Prahu s Čínou symbolicky spojí velký ohňostroj. Nad pražským výstavištěm se rozzáří 7. února s odbytím půlnoci čínského času

Příchod čínského nového roku ohnivé opice oslaví miliony lidí po celém světě. Stane se tak nejen v Číně, ale například i v New Yorku, v Londýně, v Sydney a také v Praze. V prostorách Křižíkovy fontány na Výstavišti Praha Holešovice je při této příležitosti ve dnech 6. a 7. února připraven atraktivní program. V neděli 7. února po 17-té hodině navíc návštěvníci spatří velký novoroční ohňostroj. Nebe nad Prahou rozzáří symbolicky v  době, kdy odbije půlnoc čínského času.

 

Desítky zářících barevných lampionů, dynamická umělecká vystoupení, pestré tradiční kroje, čínští akrobaté či velký novoroční ohňostroj. To neodmyslitelně patří k oslavám čínského nového roku a ani v Praze nebudou tato představení a atrakce chybět. K velkým lákadlům patří například lví tanec, vystoupení hudebníků, ale také výstava lampionů v podobě postav vojáků terakotové armády či tradičních čínských lampionů. Připravena je i ochutnávka pokrmů čínské a české kuchyně a degustace 34 druhů piv regionálních pivovarů skupiny Lobkowicz a mnoho dalšího (podrobnosti naleznete v části Program na těchto stránkách nebo v následujícím článku)

Zlatým hřebem oslav čínského nového roku v Praze bude novoroční ohňostroj, který nebe nad Křižíkovou fontánou na pražském výstavišti rozzáří v neděli 7. února po 17-té hodině. Symbolicky propojí Prahu s Čínou. Nebe totiž rozzáří ve chvíli, kdy v Číně nastane půlnoc a ohňostroje a oslavy pro Číňany nejdůležitějšího svátku propuknou naplno i tam.

Oslava čínského nového roku v Praze se uskuteční ve dnech 6. a 7. února od 10.00 do 19.00 hodin a vstup na akci je zdarma.