Raiffeisenbank, a. s.

raiff

Raiffeisenbank v roce 2013 oslavila 20 let svého působení na českém trhu. Od banky se dvěma pobočkami a 39 zaměstnanci v roce 1993 se během 20 let díky úspěšnému organickému růstu vyvinula v pátou největší banku na českém trhu, která nyní spravuje aktiva za 190 miliard korun, má 125 retailových poboček a 17 firemních center pro korporátní klienty rozmístěných po celé České republice a dává práci téměř třem tisícovkám zaměstnanců.

Majoritním akcionářem banky je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International AG (RBI), která vznikla v říjnu 2010 spojením Raiffeisen International a části RZB. RBI zajišťuje služby firemním a investičním klientům v Rakousku a dále obsluhuje klienty v řadě zemí střední a východní Evropy. Od roku 2005 jsou akcie skupiny kótovány na vídeňské burze. Majoritním vlastníkem Raiffeisen Bank International je RZB se 78,5 procenty, zbývající část se volně obchoduje.

V Rakousku patří RBI mezi největší firemní a investiční banky. Zaměřuje se především na rakouské klienty, ale i mezinárodní společnosti působící v CEE. RBI je navíc přítomna ve světových finančních centrech a provozuje pobočky a reprezentační kanceláře v Asii. Konkrétně v Číně provozuje RBI 2 plně funkční bankovní pobočky v Pekingu a Xiamenu a 3 reprezentace ve městech Hong Kong, Zhuhai a Harbin. RBI je držitelem licence na transakce v místní měně renminbi (RMB) od roku 2005. Raifeissenbank a.s. a RBI Čína pomáhají českým importérům a exportérům s platebním stykem (dokumentární akreditivy), předvýrobním financováním výroby nebo financováním dovozů z ČLR.Raiffeisenbank a.s. od samého počátku aktivně nabízí služby s důrazem na zohlednění specifických potřeb klientů v různých regionech. Vedle svých ryze obchodních aktivit se banka angažuje v souladu se 140letou tradicí jména Raiffeisen rovněž v řadě veřejně prospěšných aktivit, zahrnujících např. oblast kultury, vzdělávání či charitativní projekty.

Skupina Raiffeisen získává pravidelně od prestižních časopisů Euromoney, Global Finance i The Banker ceny pro „Nejlepší banku ve střední a východní Evropě“, banky ve skupině navíc získávají ocenění pro nejlepší banky v daných zemích regionu.

WWW stránky společnosti:
http://www.rb.cz