Premiér Sobotka přijme místopředsedkyni čínské Státní rady Liu Yandong

Premiér Sobotka přijme místopředsedkyni čínské Státní rady Liu Yandong

V pondělí 15. června 2015 přijme předseda vlády Bohuslav Sobotka ve Strakově akademii místopředsedkyni Státní rady Čínské lidové republiky Liu Yandong.

 

Diskutovat spolu budou například o spolupráci mezi ČR a ČLR v oblasti zdravotnictví, civilního letectví, vzdělávání, kultury či kinematografie.

Premiér a místopředsedkyně společně s ministrem zdravotnictví Němečkem navštíví Fakultní nemocnici v Motole a zúčastní se summitu ministrů zdravotnictví zemí střední a východní Evropy a Číny, který se koná ve dnech 16. června – 17. června 2015.

Vláda Bohuslava Sobotky od svého nástupu zintenzivňuje vztahy s Čínskou lidovou republikou v oblastech vzájemného obchodu, turismu i spolupráce ve zdravotnictví, kultuře a vzdělávání. Setkání s vicepremiérkou Liu Yandong navazuje na jednání premiéra Sobotky s čínským protějškem Li Kche-čchiangem na summitu v Bělehradě 16. prosince 2014. Ještě před tím se český předseda vlády setkal s čínským vicepremiérem Zhangem Gaolim na Čínském investičním fóru v Praze 28. srpna 2014.

Zdroj: www.vlada.cz, 9. 6. 2015