Vedení Komory

Jaroslav Tvrdík
Prezident Komory
Prezident China Investment Forum
jaroslav.tvrdik (zavináč) czechchina.com
Narodil se 11. září 1968. V roce 1990 absolvoval studium ekonomiky armády na Vysoké vojenské škole ve Vyškově. V roce 1992 byl vyslán na mírovou misi UNPROFOR v bývalé Jugoslávii. V letech 1992 - 1996 působil na různých manažerských pozicích na Ministerstvu obrany ČR. Mezi lety 1996 - 2000 zastával funkci ředitele příspěvkové organizace Ministerstva obrany. V roce 2000 se stal ekonomickým náměstkem ministra obrany. V letech 2001 - 2003 působil na postu ministra obrany. Na kandidátce ČSSD byl v roce 2002 zvolen do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, poslanecký mandát vykonával v letech 2002 - 2003. V období let 2003 - 2006 zastával funkci prezidenta Českých aerolinií, a.s. Od roku 2006 - 2010 působil jako volební manažer ČSSD a vedoucí poradců předsedy ČSSD. V roce 2012 byl zvolen Předsedou Dozorčí rady Komory. Od roku 2013 je poradcem premiéra České republiky pro Čínu.
Chan Chauto
Prezident Komory
chan.chauto (zavináč) czechchina.com
Pan Chan Chauto se narodil v březnu 1975 v provincii Fujian. Po získání bakalářského titulu se v roce 2004 připojil ke společnosti CEFC Petroleum (Fujian), kde se stal Předsedou představenstva, Výkonným ředitelem a členem Strategického rozhodovacího výboru CEFC China Energy Company Ltd. Pan Chan Chauto je také Prezidentem Výkonného výboru China Energy Fund Committee, místopředsedou Rady Čínského centra současných světových studií, Viceprezidentem Celočínské federace soukromých podniků, Viceprezidentem Šanghajské federace podniků, Viceprezidentem Asociace šanghajských podnikatelů, čestným Generálním tajemníkem Institutu pro pokročilé studium humanitních věd a náboženství na Beijing Normal University. Pan Chan Chauto je také členem 11. Stálého výboru Šanghajské federace mládeže.
Petr Mrhálek
Petr Mrhálek
Výkonný Viceprezident Komory
Výkonný Viceprezident China Investment Forum
petr.mrhalek (zavináč) czechchina.com
Narodil se 24. února 1971. V roce 1994 ukončil vysokoškolské studium v oboru automatizace a elektronické počítače. V letech 1994 - 2003 prošel různými funkcemi na Ministerstvu obrany, jako systémový inženýr, vedoucí střediska informačních systémů, až po pozici vedoucího oddělení koncepce informatizace. V letech 2003 - 2006 působil jako tajemník výkonného ředitele ve společnosti České aerolinie a.s. a v období let 2007 - 2010 působil na různých manažerských pozicích. Od roku 2010 podniká v oblasti informačních technologií.
Eva Harapesová
Viceprezidentka Komory, Tajemnice Komory
eva.harapesova (zavináč) czechchina.com
Tomáš Kočka
Viceprezident Komory
tomas.kocka (zavináč) czechchina.com
Narodil se 30. března v roce 1975. V roce 2001 promoval na Vysoké škole ekonomické v Praze a je držitelem titulu PhD. v oboru informatiky a statistiky. Pracoval na pozici investičního ředitele ve společnosti PPF a.s., která je součástí skupiny PPF Group, jedné z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. V letech 2009 - 2010 zastával funkci generálního ředitele ve společnosti Home Credit China. V současnosti působí na pozici zástupce generálního ředitele Home Credit Group.
Lumír Meloun
Viceprezident Komory
lumir.meloun (zavináč) czechchina.com
Narodil se 7. října 1968. V roce 1992 ukončil studia na Vysoké škole ekonomické v Praze obor zahraniční obchod a je držitelem titulu Executive MBA z University of Pittsburgh. Pracoval na pozici finančního ředitele a následně ředitele reklamní agentury JWT pro region střední a východní Evropy. Dále strávil tři roky v Číně, kde restrukturalizoval a připravoval pro prodej velkou reklamní a mediální skupinu. Po návratu do ČR pracoval jako „Chief Operating Officer“ pro Evropu ve finanční společnosti APS Holding a jako řídící partner globální executive search společnosti Spencer Stuart. V současnosti je Presidentem společnosti PPF pro Čínu. Hovoří plynně šesti jazyky včetně čínštiny.
Li Meng
Viceprezidentka Komory
li.meng (zavináč) czechchina.com
Jan Růžička
Viceprezident China Investment Forum
jan.ruzicka (zavináč) czechchina.com
Jan Růžička působil od roku 2005 ve státní službě: nejprve jako asistent v poslanecké sněmovně, následně jako tajemník ministra kultury. Od roku 2009 pak pracoval v oblasti veřejného zdravotnictví jako ředitel kabinetu ministra a následně jako vrchní ředitel kabinetu a sekce mezinárodních vztahů. Ve zdravotnictví nyní působí jako poradce ministra pro zahraniční spolupráci. Mezi jeho dosavadní úspěchy patří navázání a rozvoj zdravotní a obchodní spolupráce se zeměmi jako např. Libye, Jordánsko, Bahrajn, Barma, Saúdská Arábie a především Čína. Dlouhodobě se také podílí na koordinaci projektu MEDEVAC, v rámci něhož je v rozvojových zemích poskytována bezplatná zdravotní pomoc dětským pacientům s vážnými onemocněními. Od října 2013 také působí ve funkci viceprezidenta Čínského investičního fóra, kdy je jeho úkolem zintenzivnit obchodní spolupráci mezi českými a čínskými subjekty. Jan Růžička je absolventem Fakulty sociálních věd UK a Filosofické fakulty UK.